سئو سایت

SEO یا سئو به معنی بهینه سازی سایت در موتور های جستجو (Search Engine Optimization) و امروزه یکی از مراحل مهم و پر اهمیت در طراحی وب سایت می باشد. سئو سایت در معنای پیاده سازی الگوریتم ها و استانداردهای گوگل می باشد که در نتیجه آن شاهد رشد رتبه کلمات کلیدی در موتورهای جستجو از قبیل گوگل می باشیم.

تصور کنید شما طراحی سایت را با موفقیت به اتمام رسانده اید اما هنوز بازدید مناسب که برای آن برنامه ریزی کرده اید را بدست نیاورده اید. بازدید و در اصل مشتریان بالقوه شما از طریق ارجاع مستقیم از تبلیغات و یا از طریق جستجو در گوگل به سایت شما راه پیدا میکنند. سئو یا بهینه سازی سایت در اصل کمک به افزایش ورودی سایت شما از طریق گوگل می باشد.

سئو و بهینه سازی موتورهای جستجو
میخواهم درباره سئو بیشتر بدانم..

قبل از این که شما بتوانید طراحی وب سایت را برای موتور های جستجو بهینه سازی سایت کنید ، ابتدا باید بدانید که جه کلماتی را قرار است هدف گیری نمایید . برای یک شروع خوب ۳ یا ۴ کلمه کلیدی را که دوست دارید وب سایت شما برای آن ها رتبه خوبی کسب کند انتخاب نمایید . با قرار گرفتن این کلمات کلیدی در ذهنتان ، شما می توانید هدف خود را این گونه مشخص کنید که با جستجوی هر یک از این کلمات در گوگل، سایت شما جزو ۱۰ نتیجه اول باشد . (ما به گوگل اشاره می کنیم زیرا اگر شما بتوانید در گوگل رتبه خوبی بگیرید ، در دیگر موتور های جستجو هم رتبه خوبی خواهید گرفت.) این کلمات کلیدی هم می توانند عام و هم خاص باشند.

در مباحث سئو وب سایت ، یک کلمه کلیدی عام کلمه ای است که بسیاری از مردم برای آن جستجو می نمایند زیرا آن ها ممکن است نظری مبهم و نامعلوم نسبت به چیزی که به دنبال آن هستند داشته باشند. کلمات کلیدی عام بسیار کوتاه هستند و در پروسه بهینه سازی وب سایت خیلی خاص نیستند ( به عنوان مثال کفش یا ورزش) . این کلمات کلیدی خیلی سخت می توانند در گوگل رتبه اول را کسب کنند زیرا تعداد بسیار زیادی وب سایت وجود دارند که در آن ها مطالبی شامل این کلمات وجود دارد .گرچه اگر شما بتوانید رتبه خوبی برای یک کلمه کلیدی عام به دست بیاورید ، ترافیک بسیار بزرگی را برای طراحی سایت خود به دست می آورید.
خلاصه : سعی کنید که یک کلمه کلیدی بخصوص و کمتر رقابتی را برای شروع انتخاب نمایید.

بهینه سازی سایت

بهینه سازی سایت در موتور های جستجو تنها قرار گرفتن در رتبه های برتر و صفحات اولیه موتور های جستجو نیست ، بلکه به معنای جذب میزان ترافیکی است که شما از طراحی سایت خود انتظار دارید. البته مهم است که در این راه از سئو کلاه سیاه بپرهیزید و اصولی و با استراتژی رشد کنید!

اکثر مردم اعتقاد دارند که عنوان سایت تنها جایی است که باید نام تجاری و یا نام دامنه خود را ذکر کنند. این کاملا اشتباه است و عنوان صفحات یکی از آسان ترین راه هایی است که شما می توانید به موتور های جستجو از منظر بهینه سازی سایت بگویید که صفحه مورد نظر شما در چه موردی است و نیز صفحات سایت شما چگونه طبقه بندی شده اند. شما می توانید با قرار دادن مهم ترین کلمات کلیدی در عنوان صفحه سایت خود ، از این فرصت استفاده کنید برای این که رتبه بالایی را برای کلمات کلیدی مورد علاقه خود بدست بیاوربد.

افزایش بازدید سایت

افزایش بازدید سایت یکی از اصلی ترین کارهایی است که هر صاحب سایتی باید به آن اهمیت دهد. در واقع اگر شما صاحب هر کسب و کار آنلاینی هستید باید در صدد بالا بردن بازدید سایت خود باشید. فرقی نمی کند چه خدمات و محصولاتی را ارائه می کنید، در هر صورت باید به فکر بالا بردن بازدید سایت تان باشید. کاملا مشخص است که ترافیک هر سایتی جزئی از سرمایه آن است.

هر چقدر سایت شما از هر لحاظی عالی باشد تا ترافیک خوبی دریافت نکند نمی تواند شما را به خوبی به درآمد زایی برساند.

دلیل عمده بسیاری از کسب و کارهای آنلاینی هم که موفق نیستند نداشتن ترافیک کافی است. همین حالا وب سایت هایی وجود دارند که از هر لحاظی با کیفیت هستند ولی مشکل اصلی آن ها دیده شدن است. در واقع مدیران این سایت ها در بالا بردن ترافیک سایت شان ناتوان هستند و نمی توانند به خوبی روزانه ترافیک واقعی و هدفمندی را روانه سایت خود کنند.

افزایش رتبه گوگل

افزایش رتبه گوگل یا سایر موتورهای جستجو منوط به رعایت دقیق استانداردهای آن موتور جستجو است. استفاده بی رویه از بک لینک ها و خرید لینک و محتوای تکراری و سایر مواردی که به عنوان تخلف محسوب می شود میتواند مانع از رشد دائم وب سایت شما گردد. افزایش رتبه گوگل می تواند شما را در تدوین استراتژی بازاریابی شما نیز یاری دهد. میتوانید با بررسی دقیق آمارها و آنالیز های وب سایت خود از ترند ها و از علایق بینندگان سایت خود آشنا شوید و نبض بازار را به دست بگیرید.

اگر می خواهید بازدید سایت خود را به صورت رایگان و بدون هیچ هزینه ای بالا ببرید می توانید از بخش مقالات آموزشی سئو وبینو استفاده نمایید. و اگر زمان و دانش کافی برای ارتقا رتبه سایت خود در گوگل را ندارید میتوانید این کار را به متخصصین سئو وبینو بسپارید.

همین حالا با مشاورین خود در وبینو تماس بگیرید!

1 + 3 = ?

بیشتر یاد بگیریم

تمامی حقوق این سایت متعلق به تیم طراحی سایت وبینو می باشد. ©