web design

طراحی سایت : نمونه ی اولیه

بیاید در مورد این که چرا تو به عنوان یک طراح باید از مداد و خودکار بیشتر اوقات استفاده کنی،حرف بزنیم.من به تو یک سری اطلاعات و پیشنهاد و دلیل میدهم تا آستین هایت را بالا بزنی و شروع به طراحی بکنی.

از کامپیوتر دور شوید!

تمایل فرآیند طراحی به این است که طراحان را از بقیه تیم جدا کند و به این معنی که آنها را به تکیه کردن به خودشان و ایده هایی که دارند،متمایل میکند.بسیاری از اوقات فرجه ای که برای یک پروژه داریم محدود است،در این مواقع طراحان مستقیما به سراغ نمونه های درست و قابل اعتماد (مثل طراحان ماهر و کار کشته)می روند،بدون صرف کردن زمان زیادی برای طراحی روی کاغذ و تست کردن ایده هایشان.در اینجور مواقع،طراحان زمانی از پشت مانیتورها بلند میشوند که بخواهند به شراکتشان پایان دهند و یا این که برای ارائه ی طرح این کار را میکنند.

web design

امروزه با روش های سریع الانتقال جدید،ارتقای فرآیند طراحی و منعطف تر شدن ان مساله ی مهمی است.و همچینی رسیدن آن به نتایج خوب و موفق متهی شود مهم تر است.

طراحی روی کاغذ یک راه اساسی در هر پروژه ی طراحیست.و طراحان را از میزهایشان وکارکردن با ابزار های مختلف دور میکند.همچنین این موضوع میتواند یک تمرین گروهی باشد،جایی که کسانی به غیر از طراحان(دولوپر ها ،صاحبان تولید و مدیران پروژه ها و غیره) میتوانند در نظریاتشان و داده ها در مراحل مقدماتی و اولیه همکاری کنند.

به محض قرار گرفتن روی کاغذ، نظریه ها آماده هستند برای تست شدن با تیم های دیگر،شرکا و یا حتی کاربران توامند تات به نمونه های اولیه و کمک کننده تبدیل شوند.

با توجه به همه ی این ها میزو رها کنید و ااستین هاتونو بزنید بالا و شروع کنید به طراحی !

web design

به تجربه ی کاربران تکیه کنید و سپس شروع به طراحی کنید.

تمرکز و اهمیت به تجربه کاربری برای مشتریان ارزش افرینی می کند.در حالی که هدر رفتگی کمتری دارد.منظورم از هدر رفتگی هر چیزی هست که تمرکز را از طراحی منصرف و دور می کند.

ضروری است که  فرزتر و سریعتر بشود اما انها همچنین نیاز دارند تا توسط هرکسی که سرمایه و پول لازم را دارد حمایت شوند تا اجازه بدهد  که در آزمون و خطاهایشان شکست بخورند.همچنین در یک فرجه ی زمانی کوتاه،طراحان باید بتوانند که سریعا طراح هارا کنار یکدیگر گرد اوری کرده برای یک آزمایش فوری و این آزمایشات ممکن است در هر جایی ضروری شود .و باید این گونه باشد

من در مورد هیچ چیزی به اندازه ی طراحی روی کاغذ اهمیت و ارزش قائل نیستم مخصوصا در آغاز کار طراحی،زمانی که به اندازه ی کافی وقت وجود داره که هر نظریه ای امتحان بشود.همه ی تیم رو جمع کن برای یک سری از کار های ورکشاپ.

این ورکشاپها شامل راه های مرتبط برای کمک به شما و تیمتان و شریکان یا مراجعه کنندگانی هستند که روی مسائل طراحی تصمیم میگیرند.

web design

نتیجه ی این جلسات مطمئنا خیلی مهم است. و حقیقت این که رد و بدل کردن نظریات کاری می کند که آنها احساس کنند که این پروژه ها متعلق به آنهاست و تضمیناتی را ایجاب میکند که تا انتها ساپورت میشوید.

بعد از این جلسات ورکشاپ،طراحی های کاغذی شما نمونه های اولیه ای هستند که شما میتوانید انها را به نمایش بگذارید.

چگونه ورکشاپ های هم آفرینی را برگزار کنیم؟

مهم است که هرکسی که در جلسات طراحی شرکت میکند بداند که این یک امتحان برای سنجیدن مهارتش در طراحی نیست بلکه یک تمرین برای خلاقیتست جایی که همه ی ایده ها قدیمی هستند.برای کمک بهتر به این جلسات طراحان و یا تیم آتها باید با برنامه پیش بروند.

۱-تمرکز روی نتیجه

رد نظریه ها و یا قبول کردن و پذیرفتن و موافقت با کاربران نتایجی هستند که شما دنبال ان هستید.

اگر تیم روی نتیجه تمرکز کنند به جای این که چه چیزی ساخته شود،فضای بیشتری برای خلاقیت دارد.

وقتی شما در مورد نظریه ها گفت و گو میکنید،مطمئن شوید یادداشت برداری شودوهر یادداشت روی یک ورق استیکرو آنها را به دیوار آویزان کنید تا همه مجددا ببینند.

۲-crazy 8s(هشت های دیوانه)

این شیوه ی مورد علاقه ی تیم های برتر دنیاست( google ventur-BBCو ..)

این یک تمرین فردی ست زمانی که هر نکه ای از گروه یک برگه ی کاغذ را به هشت قسمت تقسیم می کند و راه حل های متفاوتی را طراحی میکند.هر کدام در طی ۴۰ ثانیه.

این نتایج در یک تمرین ذهنی دیوانه وار بدون هیچ زمانی برای انجام به بهترین شکل و امکانات عالی است و از لحاظ زمانی بهینه است.

۳-ارائه و اصلاحات

هرکس زمانی کوتاه برای ارائه ی طراحی هایش به تیم دارد.در آخر،گروه اقدام به رای گیری بین دوتا از طراحی و فرضیه های مورد علاقه ش میکند.

به طور ایده ال،تیم از روز اول کنار هم جمع میشود و اطلاعات و دانسته هایشان را به اشتراک میگذارند.ممکن است به نتایج مشترکی برسند.

۴-یک دور دیگه هشت های دیوانه!

این بار شما باید یک دور از هشت های دیوانه رو اختصاص بدین  به دو گروه متمایز نظریه ها نسبت به دور قبل.دوباره،این یک تمرین فردی ست و در پایان انتظار میرود که نظریه های ارائه شده اصلاح شود.

بعد از یک دور جدید از ارائات تیم در موقعیت مطلوبی باید قرار گیرد،برای نمونه های اولیه و ازمایش یک یا حداقل دوتا از مشخصه ها و ارائات مورد قبول.

ارائه سریع  نمونه های اولیه و اصلی

نمونه های اولیه به شما کمک میکند تا نظریه هایتان را در مراحل مقدماتی معتبر کنید.و به شما اطمینان و اعتمادی را که لازم دارید را برای بازگو کردن طرااحی ها میدهد.ارائه نمونه های اولیه و تست و آزمایش با کاربران اطمینان حاصل میکند که عیب هر طرحی از اول پروژه برای دوری از هزینه ها در مراحل بعدی برطرف میشود.

شما میتوانید به سرعت نمونه های اولیه را به همراه طراحی ها از جلسات مشارکتی که قبلا برگزار کردید کنار هم قرار بدهید.همه ی انها لازم هستند که جلوی کاربران قرار گیرند.همچنین یک سری ابزار به صورت  آنلاین وجود دارند که میتوانند به شما کمک کنند که نمونه های اصلی تاثیر گذار بسازید.

چشم انداز

چشم انداز ها یکی از بهترین سکوهای جلسات طراحی نیست که وجود دارد ولی از بهترین ابزار های نمونه اولیه است.

دایره ی آموزش آن بسیار کوچک است و میتواند شما را در اجرای نمونه های اولیه در زمان کوتاهی کمک کند.

به وسیله ی هات اسپات کار میکند. شما اسکرین ها را برای نظر دادن هات اسپات میکنید .هم اکنون شما آماده اید برای تست کاربری.

web design

POP

POPیکی دیگر از نمونه های آسان برای استفاده است.از طراحی هایتان عکس بگیرید.هات اسپات را اضافه کنید و حالا دیگر شرایط برای ادامه خوب است .

 

برگه های نمونه های اولیه

یا این که تو میتوانی به راحتی از مواد،ورق و کاغذ و قیچی استفاده کنید برای ساختن برگه ی نمونه اصلی هر کدام از آپشن های گفته شده در بالا.

به محض این که شما بازخورد بگیرین قایل استفاده ی سریع هستند.

تو ممکنه بخواهی یکی از آنها را بسته به این که با چه کسی مصاحبه می کنی انتخاب کنید.

اگر فکر میکنی که انها به اندازه ی کافی مبتکر و خلاق هستند یک برگه ی طراحی با خودتون بردارید ولی اگر فکر میکنی که آنها نیاز دارند به یک مقدار بیشتر توضیح و تاثیر برای فهمیدن ایده هایتان،شما میتوانید طراحی هایتان را در یکی از ضمیمه هایی که بالا توضیح داده شد اپلود کنید.

web design

ازمایش جنگی

آزمایش جنگی یکی از فرمه ای آزمایش کردن طvاحی ها و دیزاین ها و نمونه های اولیه شما در فرایند به کار برده میشوند.

نتیجه

هزاران دلیل وجود داره برای این قضیه که شما باید بیشتر تایمتان را روی کاغذ طراحی کنید.ولی برای این هدف که بهترین یافته هایتان را با هم ترکیب کنید شما باید یک متد و روشی را که از طراحی ها به عنوان سریع ترین و راحت ترین راه برای معنبر ساختن دیزاین ها استفاده میکند انتخاب کنید.

همچنین تو باید یادت باشه که این تکنیک ها ممکنه تغییر حوزه ی پروژه و یا حتی نحوه اش را بهم بریزد.تو به عنوان کسی که در کل جریان فرایند کمک میکند،لازم داری تا مطمئن شوی که تیمت همواره به تو متصل هستند و میخواهند که تغییرات لازم را انجام دهند تا یک محصول خوبی در آخر دربیاید.

خوشحال میشوم نظراتتان را بشنوم لطفا تجربه و نظراتتان را به اشتراک بگذارید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *