پایه های اصلی ایده پردازی

کسب و کارهای امروزی و تکنولوژی بسیار پیچیده شده است . مردم به کمک نیاز دارند تا آن ها برایشان منطقی بیاد. و به طور خاص نیاز دارند تا تقابل آن ها با تکنولوژی و سیستم های پیچیده ی دیگر ساده ، شهودی و لذت بخش باشد.

برای رخ دادن این مسئله ، سیستم های تکنولوژی و کسب و کار ها باید بر اساس نیاز مردمی که از آن ها استفاده میکنند منعطف ، سازگار ، قابل دسترس و تاثیر پذیر باشد. این به آن معنی است که باید به ظاهر آن ها توجه کنیم. آن ها باید هیجانات مردمی که از آن ها سرویس میگیرند را براورده کنند.

اینجا است که “ ایده پردازی طراحی ” وارد میشود؛ نگاه کردن به محصولات و خدمات از دیدگاه مشتری.

 

پایه های اصلی ایده پردازی

چرا ایده پردازی طراحی ؟

برای فهمیدن اینکه چرا ایده پردازی طراحی ممکن است برای این کار مناسب باشد ، مهم است که بین “طراحی” و “فرهنگ طراحی محور” تمایز قائل شویم.

معمولا وقتی به کلمه ی طراحی فکر میکنیم تعاریفی مثل زیبایی و هنر در ذهن نقش میبندد.به طور خلاصه این فکر اجرای فنی طراحی را به عوان مهمترین هدف متوقف میکند و تمرکز را از آنچه مردم نیاز دارند و آنچه میخواهند دور میکند.

از سوی دیگر فرهنگ طراحی محور به عنوان یک نقش بر طراحی برتری پیدا میکند و یک مجموعه از اصول را ( که به صورت “ایده ی طراحی ” شناخته میشود ) را به طراحان ابلاغ میکند.

برای بهتر شناختن ایده های ایده پردازی های طراحی ، مطالب ذیل را در نظر میگیریم :

۱- کسب و کار، خلاقیت ، شرکت های اجتماعی  و سیستم هایی که وجود دارند تا نیازهای اصلی انسان را برطرف کنند.

۲- یک نیاز انسانی چیزی است که مردم دوست دارند.

۳- نیاز انسان باعث رشد و ترقی یک شرکت  یا بنگاه اقتصادی که آن ها را براورده میکنند می شود.

۴- سیستم ها و شرکت های موفق نیاز انسان مبنی بر حضور در مرکز همه ی فعالیت ها را درک میکنند و آن را برآورده میکنند و در ماورای آن از اینکار بهره میبرند.

 

پایه های اصلی ایده پردازی

ایده پردازی طراحی یک نوع طرز فکر است !

قبل از اینکه به ایده پردازی طراحی بپردازیم ، ۱۰ نکته است که بهتر است بدانیم :

۱ – ایده پردازی طراحی یک طرز فکر است و هدف گسترش دادن ایده پردازی های طراحی است.

۲- ایده پردازی طراحی یک راه حل است و تمایل دارد مسائل را حل کند.

۳-ایده پردازی طراحی  یک طرز فکر حل مشکلات انسان محور است که  بر پیدا کردن راه حل برای نیاز های انسان تمرکز می کند.انسان محور بودن کلید راه است. طرز فکر ایده پردازانه همه دغدغه های انسانی اعم از اجتماعی ، کسب و کار ، جهانی ، دارویی و … را می بیند.

۴-در ایده پردازی طراحی ، همه ی راه حل ها با نیاز های انسان در ذهن طراحی می شوند.

۵-طراحی یک ایده که یک نیاز خاص انسان را حل می کند باید در حدود و مقیاس های مختلف بررسی شود.

۶- وقتی با یک مشکل وخیم برخورد میکنیم نهایتا اطلاعات کم  و محدودی درباره حدود و مقیاس های مختلف آن داریم.و در نتیجه یک راه حل ناکافی پیدا میکنیم.

۷-ایده پردازی طراحی نیاز دارد که بین افراد از نظام های مختلف همکاری ایجاد کند ، که هرکدام ایده های مختلف و فراوان خود را دارند . و سپس جمع اوری ایده ها برای رسیدن به یک راه حل ممکن. در ایده پردازی های طراحی فرد گرایی جایی ندارد و نتیجه ی آن شکست است !

۸- ایده پردازی طراحی نیاز دارد که ما از خودمان سوال کنیم که چگونه مشکلات را حل میکنیم و چگونه از دیدگاه های تازه برای حل مشکلات استفاده می کنیم که شامل استفاده از انچه در ابتدا ظاهر می شود و استفاده از استراژی های گوناگونی که قبل از تعریف و باز تعریف مشکل مطرح نشده.طرح و شبیه سازی راه حل های چند گانه ای که قبل از پیدا کردن بهترین راه حل تعیین شده اند.

۹-الگو و تست کردن آن روی یک کاربر واقعی.

۱۰-در ایده پردازی شکست وجود دارد. خیلی نادر است که به ایده های درست در اولین بار و اولین ایده برسیم.کمپانی هایی مانند اپل از شکست های خود مانند اهرمی برای پیروزی و ابداع و نوآوری استفاده کردند.

 

از خود بپرسید

چند سوال که درباره ی آن ها فکر کنید:

یک نیاز انسانی چیست و چگونه محرکه ای برای همه کارهای ما است؟

کسب و کار شما چه نیاز انسانی ای را برطرف می کند؟

چه کسانی از مسائلی که شما حل کردید بهره می برند؟

چه تکنیک های انسان محوری برای حل یک مشکل انسانی به کار گرفته اید ؟

 

۵ مرحله ی ایده پردازی طراحی

وقتی یک کسب و کار با ایده پردازی طراحی وقف پیدا می کند به یک سازماندهی طراحی محور تبدیل می شود که فرهنگ طراحی محور را به دنبال دارد و به دنبال آن هم مجموعه ای از اصول را به کار می برد.

۵ مرحله ی طراحی را در شکل زیر می بینید. بسیار مهم است که درک کنید این مراحل غیر خطی هستند و ایده پردازی طراحی یک جریان غیر خطی است

۱- نیاز سنجی

این مرحله بر رابط کاربری یا UI تمرکز می کند.نیاز سنجی به ایده پردازان طراحی اجازه می دهد که فرضیات خود درباره ی جهان را الغا کنند تا نیاز های کابران خود را درک کنند. هدف طراحان در این مرحله باید این باشد که بفهمند کاربران چه میخواهند و چه چیزهایی زندگی آن ها را راحت تر می کند و تکنولوژی ها چگونه برای آنها مفید تر می شوند.

۲– شناختن

اطلاعاتی که در مرحله ی قبل کسب کردید را کنار یک دیگر بگذارید . دیدگاه ها را انالیز و ترکیب کنید تا مشکل اصلی را تعریف کنید و صورت مسئله را پیدا کنید.

۳- آرمان سازی

ارمان سازی تولید ایده با استفاده از استنباط ها از :

  • کاربران و نیاز های آن ها از مرحله ی نیاز سنجی
  • انالیز مشاهدات برای پیدا کردن یک مشکل انسانی از مرحله ی دوم

است

در حین این مرحله به طور متفاوت به مشکل نگاه و فکر می کنیم.هیچ ایده ای بد نیست. در حقیقت راه حل ممکن است از غیر محتمل ترین ایده نشئت بگیرد.بسیار مهم است که ترفند های ارمان سازی را یاد بگیرید تا از ایده های مختلف بهترین استفاده را ببرید.

۴- نمونه ی اولیه

بهترین ایده ی تولید شده در مرحله ی ارمان سازی به یک چیز خاص تبدیل می شود. در اینجا طراحان یک نمونه ی اولیه در مقیاس کوچک از محصول را تولید میکنند یا مشخصه های محصول را معلوم می کنند.

اصلی ترین مرحله ی پیاده سازی فرایند ، این مرحله است .اولین جایی که ایده ها به یک محصول می انجامند.

نمونه های اولیه عالی نیستند .آنها بهم ریخته اند زیرا حاصل یک ایده هستند . آنها باید تست شوند

۵- تست

در این مرحله محصول تولید شده در مرحله ی نمونه ی اولیه را به دست مشتری میسپارید تا باز خورد آن ها را ببینید. چه چیزهایی کار می کنند؟ چه چیزهایی کار نمی کنند؟نظرشان در مورد محصول چیست؟احساسشان چیست؟چگونه واکنش نشان می دهند؟ به حرف هایشان درباره ی اینکه چه چیزهایی محصول را بهتر می کنند و چه چیزهایی نیاز دارد گوش کنید.

نظرات و بازخورد ها در این مرحله را جمع اوری کنید و محصول اولیه رو دوباره از صفر طراحی کنید .اینبار با دانستن دیدگاه مشتری .

 

نتیجه گیری

ایده پردازی طراحی یک فرایند غیر خطی است. مرحله های آن می توانند به طرق مختلف اجرا شوند. به صورت موازی با یکدیگر یا حتی به صورت همزمان.

ایده پردازی طراحی یک تصمیم بین راه حل های اشکار یا سنتی نیست.

در ایده پردازی طراحی ، چگونگی فکر کردن کاربران ، احساساتشان و خواسته هایشان کلید پیدا کردن راه حل انسان محور است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *